Arama
Ürün Kategorileri
  Menu Kapat

  Argan Yağı 50ml

  Üretici firma: Onka Farma
  Argan yağının belki de en önemli, bilinen ve yararlanılan özelliği cilt nemlendirici olarak kullanılabilmesidir. İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olabilir. Oral ya da topikal yolla kullanılabilmesi ve görece uzun etkilik süresine sahip olabilmesi en önemli tercih nedenlerindendir. Cildin yağ dengesini düzenlemeye katkı sağlayabilir, dolayısıyla sebum üretimini dengeleyebilir böylece sivilce oluşumunu azaltabilir. Tüm bunlara ek olarak, minör madde kompozisyonundan dolayı anti bakteriyel ve anti fungal etkiler gösterebilir. İçeriğindeki E vitamini ve diğer anti oksidanlar sayesinde de güneş ışınlarına karşı koruyucu etki gösterebilir ve cilt kanserine karşı koruyucu özellikler gösterebilir. Cilt üzerindeki nemlendirici ve dengeleyici etkilerinden dolayı saç bakımı için de kullanılabilir.
  Satıcı: Vegan Pazaryeri
  Kullanılabilirlik: Stokta var
  80,00 ₺
  kargo hariç
  i h

  Yerliler tarafından “hayat ağacı” olarak da adlandırılan Argan ağacı, Fas’a özgü endemik bir bitkidir. Yerliler tarafından mutfaktan, kozmetiğe kadar geniş bir çeşitlilikle kullanılan argan yağı, faydalarından dolayı önemli ve özel bir yağdır. 

  Argan yağının belki de en önemli, bilinen ve yararlanılan özelliği cilt nemlendirici olarak kullanılabilmesidir. İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olabilir. Oral ya da topikal yolla kullanılabilmesi ve görece uzun etkilik süresine sahip olabilmesi en önemli tercih nedenlerindendir.

  Cilde etkisi sadece nemlendirmekle sınırlı değildir, cildin yağ dengesini düzenlemeye katkı sağlayabilir, dolayısıyla sebum üretimini dengeleyebilir böylece sivilce oluşumunu azaltabilir. Tüm bunlara ek olarak, minör madde kompozisyonundan dolayı anti bakteriyel ve anti fungal etkiler gösterebilir. İçeriğindeki E vitamini ve diğer anti oksidanlar sayesinde de güneş ışınlarına karşı koruyucu etki gösterebilir ve cilt kanserine karşı koruyucu özellikler gösterebilir. Cilt üzerindeki nemlendirici ve dengeleyici etkilerinden dolayı saç bakımı için de kullanılabilir.

  Argan yağının anti oksidan içeriğine ek olarak, cilt esnekliğini de arttırabilir. Bu iki özelliği sayesinde yaşlanma karşıtı etkiler de gösterebileceği gibi doğum ya da ani kilo değişimlerinin bir sonucu olan cilt çatlaklarının da önlenmesine katkı sağlayabilir.

  Bu koruyucu etkileri gösterebilmesi için topikal ya da oral bir kullanım şartı olmaması dışında, argan yağı cilt üzerinde iyileştirici etkiler de gösterebilir. Yara iyileşme hızını arttırabilir, sivilce probleminin sebep olduğu rahatsızlıkları azaltabilir, gül ve sedef gibi zührevi hastalıkların semptonlarını hafifletebilir[6]. Argan Yağı Onka Farma Cilt Bakımı koleksiyonunun bir parçasıdır. 

   

  Kullanımlar

  ·         Doktorunuz tarafından önerilen oranlarda günlük olarak tüketebilirsiniz.
  ·         Cildinizi nemlendirmesi için günlük birkaç damlayı masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
  ·         Geleneksel olarak Fas mutfağında da kullanılan argan yağını tek başına ya da ısıl işlem görmeyecek ürünlerle beraber de kullanabilirsiniz.
  ·         Birkaç damla argan yağını saç derinize masaj yaparak uyguladıktan sonra, sıcak kompres uygulayarak saç bakımı yapabilirsiniz.
  ·         Hasarlı ya da deforme cilt bölgelerinin büyüklüğüne orantılı olarak birkaç damla argan yağını nazikçe masaj yaparak günde iki kere uygulayabilirsiniz.
  ·         Nemlendirici ya da bakım kremlerinin içine kullanım başına bir damla olacak şekilde ekleyerek günde iki defa kullanabilirsiniz. (Kreminizin içeriğinde argan yağı olmamasına dikkat ediniz.)
  ·         Çatlak oluşmasını öngördüğünüz bölgeye günde en az iki defa olacak şekilde bir damla argan yağını masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
   
  Kullanım talimatları


  Dahili: Doktorunuz tarafından uygun görülen miktarda, argan yağını günlük olarak tüketebilirsiniz. Mutfaktaki kullanımlarında diğer yenilebilir yağların içine ısıl işlem görmemek kaydıyla ekleyebilirsiniz. Günlük sınırı aşmamak kaydıyla topikal ve oral olarak eş zamanlı kullanabilirsiniz.
  Topikal kullanım: Yukarıdaki belirtilen oranlarda ya da doktorunuzun önerisine sadık kalarak düzenli olarak kullanabilirsiniz. Cilde birçok etkisi olduğu için, birçok uçucu yağ ile beraber de kullanıma uygundur. Cilt bakımı için Çay Ağacı Yağı, nemlendirme ve güneş ışınlarından koruması için Havuç Çekirdeği Yağı, yaşlanma karşıtı etkiler için Paçuli Yağı ile kullanabilirsiniz. Herhangi bir alerjik reaksiyonun önüne geçmek adına, cildinizde küçük bir bölgeye uygulayıp 24 saat kadar o bölgeyi gözlemleyin.
  Aşağıdaki ek önlemlere bakın.

   

  Uyarılar
  Olası bir cilt hassasiyeti yaşamamak için, cildinize uygularken mutlaka bir taşıyıcı yağ ile seyreltin. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Hamileyseniz, emziriyorsanız veya doktor bakımı altındaysanız, kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Gözler, iç kulaklar ve hassas bölgelerle temastan kaçının.

  0.0 0
  Kendi görüşünü yaz Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  *
  *
  *
  Ürün etiketleri