Arama
Ürün Kategorileri
  Menu Kapat

  Dermokil Ahududu Aromalı Çocuk Diş Macunu+ Diş Fırçalı 50 ml

  Üretici firma: Dermokil
  DK DENT ÇOCUK DİŞ MACUNLARI ortak özellikleri ; florür , sls, gluten, boya, paraben ve yapay tatlandırıcı içermemesidir. İçeriği oldukça doğal olduğu için 3 yaş ve üstü çocukların kullanımı için özel olarak geliştirilmitir. Yutulduğunda zarar vermeyecek nitekliktedir.
  Satıcı: Vegan Pazaryeri
  Kullanılabilirlik: Stokta var
  Eski fiyat: 89,90 ₺
  79,90 ₺
  kargo hariç
  i h


  DK DENT ÇOCUK DİŞ MACUNLARI ortak özellikleri ; florür , sls, gluten, boya, paraben ve yapay tatlandırıcı içermemesidir. İçeriği oldukça doğal olduğu için 3 yaş ve üstü çocukların kullanımı için özel olarak geliştirilmitir. Yutulduğunda zarar vermeyecek nitekliktedir.
  1.İçerisinde mikronize incelikte ve steril özellikte doğal beyaz kil bulunmaktadır.
  2-Düzenli kullanıldığında dişlerin doğal beyazlığına kavuşmasını sağlar.İçeriğindeki diş minesine zarar vermeyen maddeler sayesinde dişlerinizde doğal beyazlılık ve nemliliği sağlar. Diş minelerinizi aşındırmadan beyazlatır.
  3.Düşük abrasif özellikli kil ve silika ile aşındırmadan temizlik sağlar.
  4-Kil ve Kalsiyum mineral katkıları sayesinde diş minesinin güçlenmesine yardımcı olur.
  5-İçerisinde sağlık açısından uygun olmadığı bilinen, temizliği ve köpürmeyi sağlayan hammadde olan SLS (sodium lauryl sulfate) olmadığı için köpürmeyen özellikte bir diş macunudur
  6-DK DENT Diş Macunu yapay tatlandırıcı (sakkarin, sucralose, aspartam… v.b) içermez. Tadını tamamen doğal ve ekolojik ortamda yetiştirilen “Stevia” bitkisinden alır. Stevia son yıllarda keşfedilen, şekerden 300 kat daha tatlı ve kalori değeri sıfır olan doğal bir bitkidir.
  7-DK DENT diş macunu boya içermez, rengini bitki özlerinden alır.
  8-Ağız içi pH düzeyi 6,5-7,0 civarındadır. Dikkat edilmeden tüketilen şekerli ve asitli yiyecek ve içecekler ağızda asit birikimi yaparak ph seviyesinin 5,5 ‘in altına düşmesine sebep olur. Bu da zamanla diş minesinin aşınmasına neden olur. DK DENT Diş Macunu hafif bazik özelliği ile ağızdaki asit düzeyini koruyarak diş minesinin aşınmasını önler.
  9-Florür ve gluten içermez. Florür; Vücuttan geri atılımı sınırlıdır, bir kısmı vücutta kalmaktadır. Kontrolsüz flor alınmasının organların ya da dokuların gelişimine olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir. Gluten; Bir protein çeşididir ve allergen özelliği nedeniyle kullanımı sınırlandırılmıştır
  10- Triclosan içermez. Tiriclosan antimikrobiyal bir ajandır. FDA (Amerika Sağlık ve Tarim Bakanlığı ) tarafından kanserojen etkisi gözlemlendirği için kesinlikle yasaklanmıştır.
  11- Süt dişlerinin bakımlı ve sağlıklı olması, kalıcı dişlerinde sağlıklı olmasına etki eder. Süt dişlerinin yapısı gereği, kalıcı dişlere göre çürümeye daha yatkındır. Süt dişlerinde oluşabilen çürük ve iltihaplanmalar kalıcı dişlerin gelişimini olumsuz etkiler. Konuşmanın sağlanması da süt dişlerinin başlıca fonksiyonlarından biridir. Süt ön dişlerin erken kaybı f, v, s, z harflerinin söylenmesinde güçlük yaratır. Estetik açıdan bozuk ve çürük diş görünümü nedeniyle de çocukların ağızlarını ve dişlerini gizleyerek konuşmaya çalışmaları da konuşma bozukluklarına neden olabilecek sorunlardandır.
  12-Ahududu aromalıdır. Doğal stevia içerir.
  13. Xylitol içeriği ile çürük oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
   
  ANA İÇERİKLER
   
  KİL :
  1.Kil'in pH’sı 8’dir. Bazik özellikle olan kil, ağız içi asidik düzeyi çok iyi nötralize eder. Böylelikle yiyeceklerin ve ağız salgısından kaynaklı ve diş çürüklerinin oluşmasını sebebiyet veren ağız içi asiditesini, nötralize eder. Aynı zamanda içerisindeki kalsiyum, magnezyum, demir gibi mineraller diş minesinin güçlenmesini sağlar
  2.Silika, kalsiyum, magnezyum, alüminyum, demir, sodyum, potasyum, bakır, fosfor, çinko gibi dişlerin mineralizasyonundan sorumlu önemli mineralleri içerir. içerdiği mineraller sayesinde diş minesini güçlediriri, diş etlerine zarar vermeden,kanama etkisiz bir temizlik sağlar.
  3.Kil alkali özelliği ile ağız içi pH dengesinin korunmasına yardımcı olur ve asitli ortamın diş minesine ve ağız içi florasına vereceği kötü etkilerden korur.
  4.Dişlerin parlak ve beyaz olmasını sağlar. Mikro partikül boyutu «scrub» özelliği katarak hem diş eti hem diş minesi üzerindeki plakların kaldırılmasına yardımcı olur.
  5.Yemek artıkları, sigara, çay, kahve lekelerin çıkarılmasında etkilidir.
   
   
  Xylitol : Ksilitol olarak bilinmektedir. ksilitol maddesi, böğürtlen, muz, fıstık, karnabahar, erik, yeşil salata, çilek ve mantar gibi ürünlerinde bulunan şeker alkolüdür.Ağızda ferahlık Maddenin çürükleri önleyici yapıda olduğu anlaşılmıştır. Ksilitol, diş minesinin remineralizasyon adı verilen sürecini uyarmaktadır. Yine bu madde, ağız temizliği açısında önemli özellikler içermektedir. Maddenin ağız sağlığındaki bir diğer rolü ise, ağızda oluşan plak miktarını azaltmasıdır. Diş çürüğü riskini en aza indirgeyen şeker alkolünün, şekerlemelerde, alkolsüz içeceklerde ve sakız gibi ürünlerde sukrozun yerine kullanılması, ağız ve diş sağlığı açısından oldukça önemlidir.
   
  Ada Çayı Özü (Salvia Officinalis) : Dişotu adı ve meryemiye ile de tanır. Doğal bir beyazlatıcıdır. Anti bakteriyel ve antiseptik özelliği bulunmaktadır. Dişeti çekilmesi ve kanamalarında etkilidir.
   
  Stevia (Salvia Officinallis Extract;) : Dk Dent în tadını verir. Tamamen doğal ,ekolojik ortamda yetiştirilen stevia bitkisidir. 300 kat daha tatlı ve 0 kaloridir. Bu nedenle diyabet hastalarıda rahatlıkla kullabilir.
   
  ÜRÜN KULLANIMI
   
  Süt dişlerinin bakımında en önemli adım doğru fırçalama ile gerçekleşir. Diş fırçalama alışkanlığı kazandırılmalı ve her gün mutlaka dişler etkili bir şekilde fırçalanmalıdır. Diş fırçalama işlemi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa yaşa uygun fırça ve macun ile yapılmalıdır. Çocuklarda ağız ve diş bakımı bilinci tam olarak gelişmediği için 6 yaşa kadar ebeveyn sorumluluğunda ağız ve diş temizliği yapılmalıdır. Diş fırçası üzerine bezelye büyüklüğünde diş macunu alınır. Yumuşak hareketlerle 2-3 dakika dişler fırçalanır ve suyla çalkalanır yetişkin gözetiminde dişler fırçalanmalıdır. Güneş ışığından uzakta ve kuru ortamda muhafaza ediniz.
   
  UYARILAR
   
  Direkt güneş ışığından uzak serin ve kuru bir yerde muhafaza ediniz.

  0.0 0
  Kendi görüşünü yaz Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  *
  *
  *
  Bu Ürünü Alanlar Bunları da Satın Aldı!
  Giglio Lazanya(Lasagne Di Semola) 500gr

  Giglio Lazanya(Lasagne Di Semola) 500g

  Lazanya yapımı için özel hazırlanmış yapraklar, ön haşlama gerektirmez, direkt olarak fırında pişirilebilir.
  99,90 ₺
  Dermokil Karanfil Özlü Çocuk Diş Macunu 50ml resmi

  Dermokil Karanfil Özlü Çocuk Diş Macunu 50ml

  DK DENT ÇOCUK DİŞ MACUNLARI ortak özellikleri ; florür , sls, gluten, boya, paraben ve yapay tatlandırıcı içermemesidir. İçeriği oldukça doğal olduğu için 3 yaş ve üstü çocukların kullanımı için özel olarak geliştirilmitir. Yutulduğunda zarar vermeyecek nitekliktedir. İçerisinde mikronize incelikte ve steril özellikte doğal beyaz kil bulunmaktadır. düzenli kullanıldığında dişlerin doğal beyazlığına kavuşmasını sağlar. Köpürmeyen diş macunudur. Çocuk dişleri için etkili temizlik ve bakım sunar.
  69,90 ₺ 64,90 ₺
  Şerefiye Bahçesi Acuka 210 Gr

  Şerefiye Bahçesi Acuka 210 Gr

  İçindekiler: Domates salçası %40, acı biber salçası %40, ceviz, sarımsak, sızma zeytinyağı, çeşitli baharat. 1. Kahvaltıda sürmelik olarak kullanılabilir. 2. Lavaş, cips vs. ile tüketilebilir, 3. Sandviç ve kanepelere sürülebilir, 4 Ana yemeklerinizde garnitür olarak konulabilir, 5. Salatalarda biraz yağ veya limonla inceltilerek sos olarak kullanılabilir, 6. Meze olarak tüketilebilir.
  94,90 ₺
  Ladin Organics Fındık Ezmesi 225g resmi

  Ladin Organics Fındık Ezmesi 225g

  %100 Fındık. İçeriğinde sadece 1. Kalite tüm (kırık ürün veya toz kullanılmamaktadır.) yemiş bulunur. Özel bir sabit ısıl işlem ile yağı ve aroması çıkartılır. Piyasadaki %100 Fındık Ezmelerinden en büyük farkı akışkan kıvamıdır. Hiçbir endüstriyel üreticinin %100 Fındık ezmesi için böyle bir akışkan kıvamı bulunmamaktadır.
  205,00 ₺ 189,90 ₺
  Ürün etiketleri