Arama
Ürün Kategorileri
  Menu Kapat

  Ekobio Yaşam Organik Karabuğday (Greçka) 500 g

  Üretici firma: Ekobio Yaşam
  Karabuğday, insan yaşamına son yıllarda giren, besin değerleri yüksek, yağ değerleri düşük olan, buğday çeşitlerinden biridir. Karabuğdayın, sağlık açısından faydalarının pek çok olduğu uzmanlar tarafından sürekli dillendirilir. Koruyucu etkileri bir yana, zayıflamaya yardımcı olması nedeniyle, Türkiye’de tüketimi artmaya başlamıştır. Karabuğday kan basıncını azaltır ve kolesterolü dengeleyici özelliği vardır. Damarlara güç ve esneklik kazandırabilen karabuğday, birçok vitamine sahiptir. Kanın dolaşımının daha hızlı olmasına destek olur. Diğer tahıl guruplarında genellikle protein miktarı ve yağ oranı paraleldir. Ancak kara buğdayın içerisinde yüksek protein miktarı olmasına rağmen, yağ oranı oldukça düşüktür. Bu artısı sayesinde, zayıflama ve kas yoğunluğu artırma için tüketilebilir. Yüksek miktarda fosfor, magnezyum ve potasyum içeren karabuğday, hipertansiyon ve kalp rahatsızlıklarına karşı iyi gelebiliyor.
  Satıcı: Vegan Pazaryeri
  Kullanılabilirlik: Stokta var
  28,00 ₺
  kargo hariç
  i h

  Organik Kara Buğday (Greçka)
  Karabuğday, insan yaşamına son yıllarda giren, besin değerleri yüksek, yağ değerleri düşük olan, buğday çeşitlerinden biridir. Karabuğdayın, sağlık açısından faydalarının pek çok olduğu uzmanlar tarafından sürekli dillendirilir. Koruyucu etkileri bir yana, zayıflamaya yardımcı olması nedeniyle, Türkiye’de tüketimi artmaya başlamıştır.
  Karabuğday kan basıncını azaltır ve kolesterolü dengeleyici özelliği vardır. Damarlara güç ve esneklik kazandırabilen karabuğday, birçok vitamine sahiptir. Kanın dolaşımının daha hızlı olmasına destek olur. Diğer tahıl guruplarında genellikle protein miktarı ve yağ oranı paraleldir. Ancak kara buğdayın içerisinde yüksek protein miktarı olmasına rağmen, yağ oranı oldukça düşüktür. Bu artısı sayesinde, zayıflama ve kas yoğunluğu artırma için tüketilebilir.
  Yüksek miktarda fosfor, magnezyum ve potasyum içeren karabuğday, hipertansiyon ve kalp rahatsızlıklarına karşı iyi gelebiliyor.
  İçindekiler:
  Organik Kara Buğday (Greçka)
  Besin Değerleri / 100 g
  Enerji : 343 kcal
  Toplam Yağ : 3,4 g
  Karbonhidrat : 71,5 g
  Protein : 13,25 g
  Şeker : 11 g
  Tuz : 0 g

  0.0 0
  Kendi görüşünü yaz Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  *
  *
  *
  Ürün etiketleri