Arama
Ürün Kategorileri
  Menu Kapat

  Güzel Gıda Matcha Tozu 50gr

  Üretici firma: Güzel Ada Gıda
  Matcha Tozu, Japonca toz haline getirilmiş (ma) çay (cha) demek olan ve içinden sağlık fışkırdığı söylenen bu güzelliğin faydaları saymakla bitmiyor. Yaprağın türünden, seçilmesine, işlenmesinden paketlenmesine kadar el emeği ile hazırlanan bu çay tozu öyle bildiğiniz çaylara hiç benzemiyor.
  Satıcı: Vegan Pazaryeri
  Kullanılabilirlik: Stokta var
  56,00 ₺
  kargo hariç
  i h

  Matcha Tozu, Japonca toz haline getirilmiş (ma) çay (cha) demek olan ve içinden sağlık fışkırdığı söylenen bu güzelliğin faydaları saymakla bitmiyor. Yaprağın türünden, seçilmesine, işlenmesinden paketlenmesine kadar el emeği ile hazırlanan bu çay tozu öyle bildiğiniz çaylara hiç benzemiyor. Matcha çayının en belirleyici özelliklerinden biri klorofil zenginliğinden kaynaklanan koyu yeşil rengi ve eşsiz kokusudur. Tadı çok alışık olmadığımız bir tat. Kuru çimen gibi kendine has ve karakterli diye tarif edebileceğimiz bir yapıda.

  Güzel Gıda Matcha Çayı Gluten, Şeker, Soya Ürünü, Koruyucu, Parlatıcı, Renklendirici, Aflatoksin İÇERMEZ.

  Matcha Çayı Nasıl Kullanılır?: Matcha çayının, hazırlandıktan sonra bekletilmeden tüketilmesi önerilir. Japon kültüründe genel olarak Matcha Çayı sade içilir. Ancak alışık olmadığımız için tadını sevmeyebilirsiniz. Bu durumda bir miktar bal ekleyerek tatlandırabilirsiniz. Ayrıca latte olarak da tüketmek mümkündür. Hazırlayacağınız Matcha Çayı 'nı süt ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Bir çok farklı tarif de mevcuttur. Matcha Çayı kek ve benzeri yiyeceklere ekleyerek de tüketebilirsiniz.

  Matcha Çayı Nasıl Hazırlanır? Kaynatmış olduğunuz 1 fincan suya, 70C civarında bir sıcaklığa düştüğünde 1 tatlı kaşığı Matcha çayını ilave edin. Tozun tam olarak karışması için iyice karıştırın. 2-3 dakika demlenmesini bekledikten sonra Matcha Çayı içmek için hazırdır. Genellikle günde 1 kez kullanım yeterlidir. Eğer tat olarak içmesi size zor gelirse o zaman 1 çay kaşığı ekleyerek günde 2 kez tüketebilirsiniz. Matcha Yeşil Çay Tozu 50 gr'dır. 

  0.0 0
  Kendi görüşünü yaz Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  *
  *
  *
  Ürün etiketleri