Arama
Ürün Kategorileri
  Menu Kapat

  Grünn Organik Tahin 300gr

  Üretici firma: Grünn
  Grünn Organik Tahin 300 gr Tahin veya diğer adıyla tahan, susamın ezilerek ve çeşitli işlemlere tabi tutularak akıcı yağ gibi bir hale gelmiş şeklidir.
  Satıcı: Vegan Pazaryeri
  Kullanılabilirlik: Stokta var
  25,00 ₺
  kargo hariç
  i h

  Grünn Organik Tahin 300 gr Tahin veya diğer adıyla tahan, susamın ezilerek ve çeşitli işlemlere tabi tutularak akıcı yağ gibi bir hale gelmiş şeklidir.

  Tahin, kahvaltılarda tek başına tüketileceği gibi unlu mamullerle ya da bal, pekmez gibi ürünlerle karıştırılıp yüksek besin değerine sahip bir tatlı olarak da tüketilebilir. Özellikle tahin ve pekmezin karışımı çok bilindik bir karışımdır. A,B ve E vitaminlerinin yanı sıra demir ve özellikle kalsiyum açısından oldukça zengindir. Yazılanlar doktor uyarısı yada önerisi değildir. Yalnızca bilgi verme amaçlıdır.

  Organik Tahin
   
  Organik tahin susamın ezilmesi ve birçok işlemden geçirilmesi ile sıvı bir form alıp yağ şekline gelmiş halidir. İyi bir tahin elde edebilmek için susam tohumlarının en iyi şekilde yetiştirilmesi gereklidir. Çok sevilen besinlerden biri olan tahin, sindirimi kolay da bir besindir. Organik malzemeler yardımıyla oluşturulan tahin, içerdiği omega3, omega6, yüksek değerli protein miktarı, sodyum oranı, manganez düzeyi, kalsiyum ve potasyum seviyesiyle zengin içerikli bir besindir. İçerik itibariyle yüksek besinlerden biri olan tahin, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve kolay kilo vermede yardımcı besin olarak tercih edilir. Bunun haricinde sağladığı antioksidan değeriyle, kalp sağlığını korur. Çocuklarda küçük yaşta kullanılmaya başlandığında ise kas ve beyin sistematiğinin güçlenmesini sağlar.
   
  Organik tahinin faydaları nelerdir?
   
  Organik gıda ürün gamında oldukça rağbet gören tahin, özellikle kış mevsiminde tüketilmesiyle birçok enfeksiyonel hastalıkların oluşumunu önlemektedir. Grip, soğuk algınlığı, karaciğer yağlanması gibi birçok rahatsızlığa iyi gelen tahin, cildin erkenden deforme olmasını da önlemektedir. Her yaştan bireyin, rahatlıkla kullanabileceği organik tahin besini, sağlık açısından da oldukça önemli bir yer tutar.
   
  Organik tahin yapımı nasıl gerçekleşir?
   
  Organik tahin yapımı, susamın belli işlemler yardımıyla ezilip, koyu ve katı bir akışkan haline getirilmesiyle meydana gelir. Susamlardan elde edilen organik tahin besini, ilk önce susamların eleme işleminden geçmesiyle başlar. Daha sonra elenen susamlar kabuklarından ayrıştırılarak, elde edilir. Ardından birkaç saat ısı işlemiyle 150 ya da 200 °C dolaylarında kavrulmaya bırakılır. Isıdan çıkartılan susamlar, oda sıcaklığında soğutulur. Son olarak katı ve koyu bir kıvama ulaşan susamlar aracılığıyla organik tahin elde edilir.
  0.0 0
  Kendi görüşünü yaz Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  *
  *
  *
  Ürün etiketleri