Arama
Ürün Kategorileri
  Menu Kapat

  Kenevir Tohumu Yağı 50ml

  Üretici firma: Onka Farma
  Kalp, damar ve dolaşım sistemini destekleyebilen kenevir tohumu yağı, aynı zamanda antioksidan içeriği ile serbest radikallere karşı etkili olabilir, sağlıklı yağ asitleriyle kolestrolün dengelenmesine katkı sağlayabilir ve tansiyonu düşürebilir. Kenevir tohumunun diğer yağlardan en önemli farklarından biri de aminoasit kompozisyonudur. Yirmi esansiyel aminoasitten dokuzunu içerdiği için kas kütlesinin korunmasına ve kaliteli bir uykuya sahip olmanıza yardımcı olabilir. Karakteristik kokusu ve tadı sebebiyle hoşunuza gidebilecek bu yağın günlük doz ya da kullanımıyla alakalı diğer değişkenler için uzman hekime danışılması önerilmektedir.
  Satıcı: Vegan Pazaryeri
  Kullanılabilirlik: Stokta var
  89,90 ₺
  kargo hariç
  i h

  İsmi her ne kadar tehlikeli gibi görünse de kenevir tohumu yağı, aynı kenevir bitkisi gibi çok kullanışlı ve değerli bir yağdır. Tamamen doğal yöntemlerle üretilen kenevir tohumu yağı bitkinin psikoaktif etkileri olan Tetrahydrocannabinol (THC) ve cannabidiol (CBD) gibi molekülleri içermez. Doğru doz ile günlük kullanıma tamamen uygundur ve olumlu birçok etki gözlemlenebilir.

  Bu olumlu etkilerden birkaçı dahili kullanım sonucu gözlemlenebilir. Kalp, damar ve dolaşım sistemini destekleyebilen kenevir tohumu yağı, aynı zamanda antioksidan içeriği ile serbest radikallere karşı etkili olabilir, sağlıklı yağ asitleriyle kolestrolün dengelenmesine katkı sağlayabilir ve tansiyonu düşürebilir. Kenevir tohumunun diğer yağlardan en önemli farklarından biri de aminoasit kompozisyonudur. Yirmi esansiyel aminoasitten dokuzunu içerdiği için kas kütlesinin korunmasına ve kaliteli bir uykuya sahip olmanıza yardımcı olabilir.  Karakteristik kokusu ve tadı sebebiyle hoşunuza gidebilecek bu yağın günlük doz ya da kullanımıyla alakalı diğer değişkenler için uzman hekime danışılması önerilmektedir.

  Kenevir tohumunun bir diğer yararı da cilt üzerinde gözlemlenebilir. Dahili kullanım sonucu egzema ve sivilce tedavisine yardımcı olabilir. Cilt üzerinde topikal kullanım seçeneğiyle de cildin nem ve elastisite dengesini sağlamaya yardımcı olabilir; dolayısıyla yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını geciktirebilir. Tahriş olmuş, hasarlı ya da sivilce izi gibi deformasyonların olduğu bölgelerde kullanarak cildinizi rahatlatabilir, dengeleyebilir ve semptomları hafifletebilirsiniz.

  Belirli seviyede antiseptik özellik de gösterebileceği için enflamasyon ve enfeksiyonlara karşı kullanılabilir. İçeriğinide E vitamini sayesinde özellikle saç ve saç derisinin bakımı ve korumasına yardımcı olabilir. Uygulama için direkt topikal kullanım ya da rutin kozmetik ürünlerinde katkı maddesi olarak kullanabilirsiniz.

  En az kenevir bitkisi kadar faydası olan kenevir tohumu yağını, zararlı özelliklerinden arınmış ve en doğal haliyle Onka Farma Doğal Ürünler güvencesiyle deneyimleyebilir ve yararlarını gözlemleyebilirsiniz. 

   

  Kullanımlar

  ·         Doktorunuz tarafından önerilen oranlarda günlük olarak tüketebilirsiniz.
  ·         Salata ya da diğer ısıl işlem görmeyecek mutfak ürünlerinde doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.
  ·         Cildinizi nemlendirmesi için günlük birkaç damlayı masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
  ·         Alerji riskini en aza indirmek amacıyla Hindistan Cevizi ya da Tatlı Badem gibi diğer yağlarla karıştırarak saçlarınıza dipten uca masaj yapabilirsiniz. (Karışımın saçta bekleme süresi minimum 1 saattir.)
  ·         Makyaj temizleme rutininize ekleyebilirsiniz. Birkaç damla yağı bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz.
  ·         Egzema ya da sivilce sorunu olan bölgeye az miktarda yağı pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz.
  ·         Günlük olarak kullandığınız nemlendirici ya da bakım ürünlerine günlük bir iki damla ekleme yaparak kullanabilirsiniz.
   
   
  Kullanım talimatları


  Dahili: Doktorunuz tarafından uygun görülen miktarda, kenevir tohumu yağını günlük olarak tüketebilirsiniz. Mutfaktaki kullanımlarında diğer yenilebilir yağların içine ısıl işlem görmemek kaydıyla ekleyebilirsiniz. Günlük sınırı aşmamak kaydıyla topikal ve oral olarak eş zamanlı kullanabilirsiniz.
  Topikal kullanım: Yukarıdaki belirtilen oranlarda ya da doktorunuzun önerisine sadık kalarak düzenli olarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir alerjik reaksiyonun önüne geçmek adına, cildinizde küçük bir bölgeye uygulayıp 24 saat kadar o bölgeyi gözlemleyin. Uzun soluklu kullanımlar için günlük rutin olarak kullandığınız kozmetik ürünleriyle kombine kullanılması önerilmektedir.
  Aşağıdaki ek önlemlere bakın.

   

  Uyarılar
  Alerji riski diğer taşıyıcı yağlardan fazla olduğu için uzman hekim önerisi ya da kontrolüyle kullanılması optimum sonuç ve minimum yan etki gözlemleyebilmek için tavsiye edilir.. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Hamileyseniz, emziriyorsanız veya doktor bakımı altındaysanız, kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Gözler, iç kulaklar ve hassas bölgelerle temastan kaçının.

  0.0 0
  Kendi görüşünü yaz Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  *
  *
  *