Arama
Ürün Kategorileri
  Menu Kapat

  Onka Farma

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Sıralama yöntemi
  Görüntüle Sayfa başına
  Çörek Otu Yağı 250ml

  Çörek Otu Yağı 250ml

  Çörek otu ve yağının tüketimi bağışıklığı güçlendirerek vücudun hastalıklara karşı direncini artırır. İyi bir antioksidan kaynağı olan çörekotu yağı iştahı azaltır, vücudu toksinlerden arındırır ve kilo verilmesini sağlar. Her gün 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı tüketimi ishal, kabızlık gibi boşaltım sistemi sorunları ile sindirim sistemi bozukluklarının önlenmesini sağlar. Saçlara düzenli uygulanması sonrasında dökülmeyi engeller, ayrıca kepek oluşumunu sonlandırır. Düzenli uygulanması durumunda saçların yumuşak ve parlak olmasını sağlar, saçın erken beyazlamasını önler
  130,00 ₺ 123,50 ₺
  Kuşburnu Çekirdeği Yağı 30ml

  Kuşburnu Çekirdeği Yağı 30ml

  Kuşburnu çekirdeği, şifalarıyla asırlardır kendinden söz ettirmektedir. Günümüzde soğuk algınlığı ve bağışıklık sistemi söz konusu olduğunda akıllara gelen bitkisel çözümlerden biri olan kuşburnu, çekirdeğindeki yağ asitleri sayesinde cilt kullanımı için de ilk tercihler arasında yer alır. Çeşitli yağ asitleri, A ve C vitaminleri içeren kuşburnu çekirdeği yağının saçlara, cilde ve genel sağlığa iyi geldiği gözlemlenmiştir.
  59,90 ₺ 56,90 ₺
  Kenevir Tohumu Yağı 50ml

  Kenevir Tohumu Yağı 50ml

  Kalp, damar ve dolaşım sistemini destekleyebilen kenevir tohumu yağı, aynı zamanda antioksidan içeriği ile serbest radikallere karşı etkili olabilir, sağlıklı yağ asitleriyle kolestrolün dengelenmesine katkı sağlayabilir ve tansiyonu düşürebilir. Kenevir tohumunun diğer yağlardan en önemli farklarından biri de aminoasit kompozisyonudur. Yirmi esansiyel aminoasitten dokuzunu içerdiği için kas kütlesinin korunmasına ve kaliteli bir uykuya sahip olmanıza yardımcı olabilir. Karakteristik kokusu ve tadı sebebiyle hoşunuza gidebilecek bu yağın günlük doz ya da kullanımıyla alakalı diğer değişkenler için uzman hekime danışılması önerilmektedir.
  89,90 ₺
  Relax Uçucu Yağ Karışımı 10ml

  Relax Uçucu Yağ Karışımı 10ml

  Şehir yaşamının getirdiği en önemli olumsuz sonuçlarından biri de stres… Yaşam kalitemizi düşüren, iş ve özel hayatınızı olumsuz etkileyen stresle başa çıkmak için en etkili yöntemlerden biri ise aromaterapi. Bu amaçla formülize edilmiş Onka Farma Arınma Uçucu Yağ Karışımı ile odağınızı arttırabilir, stres seviyenizi düşürebilir ve modunuzu yukarıya çekebilirsiniz. Çiçeksi ve hoş kokusuyla hislerinizi harekete geçirecek Onka Farma Arınma Uçucu Yağ Karışımını dilerseniz banyo suyunuzda, dilerseniz de difüzör ya da buhurdanlık yardımıyla bulunduğunuz ortamda kullanabilirsiniz
  119,90 ₺
  Argan Yağı 50ml

  Argan Yağı 50ml

  Argan yağının belki de en önemli, bilinen ve yararlanılan özelliği cilt nemlendirici olarak kullanılabilmesidir. İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olabilir. Oral ya da topikal yolla kullanılabilmesi ve görece uzun etkilik süresine sahip olabilmesi en önemli tercih nedenlerindendir. Cildin yağ dengesini düzenlemeye katkı sağlayabilir, dolayısıyla sebum üretimini dengeleyebilir böylece sivilce oluşumunu azaltabilir. Tüm bunlara ek olarak, minör madde kompozisyonundan dolayı anti bakteriyel ve anti fungal etkiler gösterebilir. İçeriğindeki E vitamini ve diğer anti oksidanlar sayesinde de güneş ışınlarına karşı koruyucu etki gösterebilir ve cilt kanserine karşı koruyucu özellikler gösterebilir. Cilt üzerindeki nemlendirici ve dengeleyici etkilerinden dolayı saç bakımı için de kullanılabilir.
  80,00 ₺ 76,00 ₺
  Kekik Yağı 10ml

  Kekik Yağı 10ml

  Kekik Uçucu Yağı, üst-orta bir koku notası sunan güçlü, taze, baharatımsı ve odunsu bir aromaya sahiptir ve Onka Farma Destek, Temizlik ve Koruma koleksiyonlarının bir parçasıdır. Kekik Yağı genellikle solunum ve sindirime yardımcı olmak veya mevsimsel hastalıklardan korunmaya yardımcı olmak için kullanılır. Ayrıca, hastanede kaldıktan veya antibiyotik tedavisinden sonra bağışıklık sistemine normalden daha fazla ihtiyaç duyulan zamanlarda destek sağlayabilir. Diğer bazı mikropla savaşan yağların aksine, taşıyıcı yağ ile seyreltildiğinde tahrişe neden olmadan sorunlu cildi yatıştırmaya yardımcı olur. Antioksidan, antiseptik ve antialerjiktir.
  59,90 ₺
  Sarı Kantaron Yağı 50ml

  Sarı Kantaron Yağı 50ml

  Eski çağlarda mistik ve sihirli güçlere sahip olduğuna inanılan sarı kantaron bitkisine doğaüstü anlamına gelen hypericum adı verilmiştir. Yaprağı ışığa tutulduğunda birçok yağ damlacığı görülmesi nedeniyle binbirdelik otu da denen sarı kantaron bitkisinin yara otu, mayasıl otu, kanotu, kuzukıran otu gibi çeşitli isimleri bulunmaktadır. Eski çağlarda tedavi amaçlı kullanılan sarı kantaron bitkisinin kendisi dışında yağınında birçok faydası vardır. Ciltteki yaralara ve yanıklara, bağışıklık sistemine, ağrılara iyi gelebilir ve sakinleştirici etkisi bulunabilir.
  49,90 ₺ 47,40 ₺
  Nane Yağı 10ml

  Nane Yağı 10ml

  En kullanışlı ve ferahlatıcı yağlarından biri olan nane yağı tazeliğini kaybetmeden topikal olarak veya yemek pişirirken kullanılacak kadar yumuşaktır. Doğal bir serinlik hissi verir ve topikal olarak kullanıldığında ağrıyan kasları rahatlatacak yatıştırıcı etkiyi gösterir. Aynı zamanda antimikrobiyal özelliklere sahiptir, bu nedenle ağız kokusunu tazelemek için veya sindirim sorunlarını yatıştırmaya da yardımcı olabilir. Nane, 30-90 cm uzunluğunda büyüyen ve ılıman iklimlerde gelişen çok yıllık bir bitkidir. Nanemsi tadı ve ferah nefes almak için diş etlerinde, şekerlemelerde ve diş ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Nane, sindirim faydaları için yüzyıllardır dahili olarak kullanılmaktadır. Tatlı, ferahlatıcı aroması canlandırıcıdır ve çalışırken veya ders çalışırken ortamda etki göstermesi için idealdir
  59,90 ₺
  Derin Nefes Uçucu Yağ Karışımı 10ml

  Derin Nefes Uçucu Yağ Karışımı 10ml

  Portakal ve sığla uçucu yağlarının eşsiz özellikleriyle desteklenen bu karışım soğuk kış gecelerinde ya da mevsim geçişlerinde ortaya çıkabilecek rahatsızlıklara karşı günlük olarak kullanabileceğiniz ferah bir karışımdır. Okaliptüs yağının mukoza tabakasını yumuşatıp kırılmasına yardımcı olabileceği için solunum yolunu rahatlatmak için kullanılabilir. Okaliptüs ve portakal yağlarının antimikrobiyal özellikleri bulunması sebebiyle ortamdaki ya da solunum yolundaki patojen yükünü azaltabilir, “uçucu yağların kralı” sıfatının atfedildiği sığla yağı sayesinde de bağışıklık sistemini destekleyebilir ve özellikle mevsim geçişlerinde fayda görebilirsiniz.
  119,90 ₺
  Sedir Yağı 10ml

  Sedir Yağı 10ml

  Zihni ve bedeni rahatlatmaya yardımcı olan özellikleri ile Sedir ağacı yağının sıcak, odunsu kokusu, topikal veya aromatik olarak kullanıldığında rahatlatıcı bir ortam sağlar. Sedir Yağı Onka Farma Destek, Enerji ve Cilt Bakımı koleksiyonlarının bir parçasıdır. Sedir ağaçları yüksek rakımlarda gelişen ve 40 metreye kadar büyüyen soğuk iklimlere özgüdür. Boyutunu ve gücünü anımsatan Sedir ağacı yağı, topraklayıcı bir aromaya sahiptir. Topikal olarak uygulandığında, Cedarwood esansiyel yağı netleştirici özelliklere sahiptir ve sıklıkla masaj terapisinde kullanılır. En sevdiğiniz taşıyıcı yağ ile seyreltilmiş olarak yağlı cilde ve saça uygulayabilirsiniz. Saç derisi ve saç toniği olarak, Sedir ağacı yağı daha güçlü ve daha parlak saçların oluşmasına yardımcı olabilir. Ayrıca Sedir Uçucu yağı, ruh halini dengelemeye yardımcı olurken duyguları güçlendirmek için de kullanabilirsiniz.
  80,00 ₺