Arama
Ürün Kategorileri
  Menu Kapat

  Sağlıklı ve Lezzetli Yemek Tarifleri İle Vegan Beslenme

  Üretici firma: Ankara Nobel Tıp
  Veganlık bir diyet türünden çok yaşam tarzı olarak değerlendirilmektedir. Günümüzde başta etik değerler olmak üzere sağlık, dini, ekonomik, çevresel, kültürel veya sosyal nedenlere bağlı olarak vegan yaşam tarzını benimseyen kişi sayısı gittikçe artmaktadır
  Satıcı: Vegan Pazaryeri
  Eski fiyat: 310,00 ₺
  270,00 ₺
  kargo hariç
  i h

  Veganlık bir diyet türünden çok yaşam tarzı olarak değerlendirilmektedir. Günümüzde başta etik değerler olmak üzere sağlık, dini, ekonomik, çevresel, kültürel veya sosyal nedenlere bağlı olarak vegan yaşam tarzını benimseyen kişi sayısı gittikçe artmaktadır. Bu artış Hindistan ve Avrupa ülkelerinde daha hızlı olmasına rağmen ülkemizde de görülmektedir.
     Literatür incelendiğinde vegan beslenme ile olumlu sağlık sonuçları ilişkisi dikkat çekmektedir. Ancak vegan beslenme, hayvansal kaynaklı olan bütün besinlerin diyetten çıkarılması ilkesine dayanmaktadır. Bu nedenle protein, B12 vitamini, kalsiyum, demir, çinko başta olmak üzere günlük besin ögesi gereksinimlerinin karşılanamaması endişesi ortaya çıkmaktadır. Sağlıkta denge sağlayabilmek için bir başucu kitabı.

  0.0 0
  Kendi görüşünü yaz Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  *
  *
  *
  Ürün etiketleri