Arama
Ürün Kategorileri
  Menu Kapat

  Talya Foods Filizlendirilmiş Çiğ Karabuğday Ezmesi 250 gr

  Üretici firma: Talya Foods
  Çiğ, kavrulmamış karabuğday protein, lif, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir süper gıdadır. Besleyici özelliği çok yüksek olan karabuğday glutensiz olma özelliği ile de oldukça sağlıklıdır.
  Satıcı: Vegan Pazaryeri
  38,00 ₺
  kargo hariç
  i h

  Karabuğday ezmesini ; çorba, salatalarda,smoothielerde, granolalarda, dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz . Süt ile ara öğünlerde sabah kahvaltılarında ve yoğurt üzerine ilave ederek tam bir öğün olarak tüketebilirsiniz.. Çok besleyicidir. Ve uzun süren tokluk hissi verir.

  Çiğ, kavrulmamış karabuğday protein, lif, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir süper gıdadır. Besleyici özelliği çok yüksek olan karabuğday glutensiz olma özelliği ile de oldukça sağlıklıdır. Kavrulmamış, çiğ karabuğda'yı Filizlendirme işlemi ile fitik asit, seponin, lektin gibi zararlı enzimlerden uzaklaştırarak vücüda emilimi kolaylaşan , vitamin ve minarel zengini bir süper gıdaya dönüştürüyoruz.

  Enerji ve Besin Öğeleri 100 g

  • Enerji 343 Kcal/kj
  • Karbonhidrat 69 g
  • Protein 13 g
  • Yağ 1 g
  • Trans Yağ 0 g
  • Kolesterol 0 g

  Filizlendirme nedir ?

  Baklagiller, tohumlar, tahıllar doğal yapıları gereği lektin, saponin, fitik asit gibi anti besinsel ögeler içerir. Bu ögeler, tohumları dış etkenlerden koruyan bir savunma mekanizmasıdır. Ancak; insan sindirimine uygun değillerdir ve baklagillerin içerdiği vitamin, mineral ve proteinin emilimini engeller.

  Filizlendirme ile bu savunma mekanizması büyük ölçüde ortadan kaldırılır. Aynı zamanda baklagillerin, tahılların ve tohumların besinsel değerleri de katbekat artar, ve emilimi kolaylaşır. Sindirimi mümkün hale gelir. Filizlendirilen gıdalar süper gıdalara dönüşür.

  Steril iklimlendirme sistemlerinde filizlendirilen ürünlerimiz , 40 derecenin altında, bütün vitamin, mineral değerleri korunarak dehidratörlerde kurutulur, taş değirmenlerde yüksek ısıya maruz kalmadan tam tane olarak un haline getirilir.

  Herhangi bir koruyucu ve katkı maddesi içermeyen makarnalarımızın  içeriğinde sadece filizlenmiş baklagil unları, soğuk sıkım zeytin yağı, ve yüksek ph içme suyu kullanılmaktadır.

  0.0 0
  Kendi görüşünü yaz Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  *
  *
  *
  Bu Ürünü Alanlar Bunları da Satın Aldı!
  Talya Foods Organik Filizlendirilmiş Çiğ Karabuğday Unu 500g

  Organik Filizlendirilmiş Çiğ Karabuğday Unu 500g

  Steril iklimlendirme sistemlerinde filizlendirilen çiğ karabuğdaylar, 40 derecenin altında, bütün vitamin, mineral değerleri korunarak dehidratörlerde kurutulmuş, Taş değirmenlerde yüksek ısıya maruz kalmadan tam tane olarak un haline getirilmiştir. Protein, lif, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir süper gıda olan filizlenmiş karabuğday ununu tatlı , tuzlu tüm hamur işlerinizde, ekmek, poğaça yapımında, çorbalarda, kreplerde, yemeklerde, un kullanılan,dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.
  65,00 ₺ 59,90 ₺
  Nustil Hazır Kahvaltılık Kinoa+Teff+Chia 250g

  Nustil Hazır Kahvaltılık Kinoa+Teff+Chia 250g

  NUSTİL Hazır Kahvaltılık Kinoa+Teff+Chia, birçok tohumu içerisinde barındırarak üç tohumun içerisindeki besinlerden yararlanmanızı sağlamaktadır. Besin değerleri bakımından oldukça yüksek olan kinoa, teff ve chia tohumları hazır kahvaltılık paketi içerinde pratik bir kullanım sağlamaktadır.
  59,90 ₺
  SlimPlus 3'lü Paket Muz + Tarçın + Coconut Glutensiz Granola 100G resmi

  SlimPlus 3'lü Paket Muz + Tarçın + Coconut Glutensiz Granola 100G

  - Glutensiz - Vegan - İlave Şekersiz - Katkısız / Koruyucusuz
  107,90 ₺
  Vielife Düşük proteinli yoğurt karışımı 250gr

  Vielife Düşük proteinli yoğurt karışımı 250gr

  Düşük Proteinli, Vegan, Glutensiz Bu karışımımız ile normal yoğurt tadında ve yapısında yoğurt yapabileceksiniz.
  70,00 ₺ 59,90 ₺