Arama
Ürün Kategorileri
  Menu Kapat

  Vegan Kitaplık

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Sıralama yöntemi
  Görüntüle Sayfa başına
  Yeliz Utku Konca - Veganlık ve Kendini Bulma Sanatı resmi

  Yeliz Utku Konca - Veganlık ve Kendini Bulma Sanatı

  Yeliz Utku Konca, kendi hikayesinden yola çıkarak 16 yıllık vegan yaşamındaki tüm sorgulamalarını; veganlığın hem bir bilim insanı olarak çevresel etkilerini, sağlık etkilerini, canlı yaşamına, dünyamıza etkilerini; önyargılar, baştan kabullenişler, görmezden gelmeler ve vicdana dair tüm sorgulamalarını Veganlık ve Kendini Bulma Sanatı’nda anlatıyor.
  155,00 ₺ 129,90 ₺
  İçiyorsam Sebebi Var - Muhabbetiyle Birlikte Vegan Rakı Mezeleri

  İçiyorsam Sebebi Var - Muhabbetiyle Birlikte Vegan Rakı Mezeleri- İ. Can Şiram

  Veganız, rakı da içeriz! Elinizde tuttuğunuz kitap rakısever bir vegan tarafından, rakısever veganlar ve veganlık hakkında bilgi edinmek isteyen açık (ya da ileri) görüşlü naveganlar için yazıldı. Kitapta yalnızca meze tarifleri değil, seçilmiş bazı muhabbet konularıyla ilgili yazılar da var. Rakının ana mezesi muhabbettir diyerek giriştik bu işe. Biz memnun kaldık, sizin de seveceğinizi umuyorum. ” vegan yazar i. Can şiram’dan, içiyorsam sebebi var... Vegan rakı sofrası olur mu diyenlere, hem de en âlâsından olur... Rakı mezelerini bu kez muhabbetiyle birlikte sofranıza taşıyın...
  300,00 ₺ 259,90 ₺
  Vegan Pişirici (Renkli Resimli)- Umut Recber

  Vegan Pişirici (Renkli Resimli)- Umut Recber

  Vegan beslenme son yıllarda oldukça popüler, birçok insan artık bu tarzı benimsiyor ve haliyle çokça tarifler aranıyor, yeni yeni tabaklar hazırlanıyor... Kitap yazarı Umut Şef ise bu kitabı yazmasındaki motivasyonun vegan beslenenlere farklı birçok tarif vermek olduğunu söylüyor. Hepsi vegan lezzetlerle dolu ziyafet sofraları için keşfedin...
  295,00 ₺ 269,90 ₺
  Vegan Yarim - İ. Can Şiram

  Vegan Yarim - İ. Can Şiram

  Farklı bir yaşam tarzı mümkün ve hiçbir şey için geç değil... Veganlık, bir diyet çeşidi değil, hayatın her alanında ve kişisel her eylemde pratiği olan bir felsefe ve yaşam biçimidir. Ancak bu kitap en büyük (ve kolay) değişim adımı olduğuna inandığım ve bizzat uyguladığımız vegan beslenme alanına odaklanmaktadır. Kitapta geçen veganlık, vegan yaşam tarzı ve benzeri deyişler de bu bağlamda yazılmıştır ve öyle anlaşılmalıdır.
  300,00 ₺ 259,90 ₺
  How to Argue With a Meat Eater (And Win Every Time) Hardcover resmi

  How to Argue With a Meat Eater (And Win Every Time) Hardcover

  Ed Winters - How to Argue With a Meat Eater (And Win Every Time) İnançlarınıza meydan okuyun; dünyayı değiştirin! Eğer bir vegansanız bunun ne kadar kışkırtıcı olabileceğini çok iyi bilirsiniz; ne zaman ve nasıl meydan okuyacağınızı asla bilemezsiniz. Ancak veganizme karşı çıkan argümanlarla yüzleşmek ve bunları çürütmek son derece önemlidir. Sadece argümanların birçoğunun içerikten yoksun olması değil, aynı zamanda her etkileşimin değişim yaratmak için çok önemli bir an sağlaması nedeniyle. How to Argue With a Meat Eater size sadece ünlü vegan eğitimci Ed Winters'ın sırlarını paylaşan yetenekli bir tartışmacı olmayı öğretmekle kalmayacak, aynı zamanda sizi en tutucu et yiyen kişiyi bile duraksatacak güçlü gerçekler ve içgörülerle donatacak. Size daha iyi bir konuşmacı ve eleştirel düşünür olmanız için gereken bilgiyi ve daha etik, nazik ve sürdürülebilir bir dünya yaratma motivasyonunu sağlayan bu kitabın, argüman ne olursa olsun, her şeyi kazanabileceğinizi bilmeniz için rehberiniz ve ilham kaynağınız olmasına izin verin.
  699,00 ₺
  This Is Vegan Propaganda

  This Is Vegan Propaganda (And Other Lies the Meat Industry Tells You)

  Ed Winters - This Is Vegan Propaganda - Bu Vegan Propagandasıdır Yemek yediğimiz her an, içinde yaşadığımız dünyayı kökten değiştirme gücüne sahibiz. Seçimlerimiz bugün karşı karşıya olduğumuz en acil sorunları hafifletmeye yardımcı olabilir: iklim krizi, bulaşıcı ve kronik hastalıklar, insan sömürüsü ve tabii ki insan dışı sömürü. İnkar edilemez bir şekilde, bu konuları öğrenmek rahatsız edici olabilir, ancak bunu yapmanın faydaları göz ardı edilemez. Yaptığımız seçimler aslında tam anlamıyla bir ölüm kalım meselesidir. Bu Vegan Propagandasıdır, veganlık üzerine hem vegan hem de veganlığa ilgi duyan herkesin okuması gereken bilgilendirici ve ufuk açan bir başyapıt.
  699,00 ₺
  Vegan Olma Rehberi resmi

  Vegan Olma Rehberi

  Bitkisel beslenmeden azami yarar sağlamanız için yazılmış mükemmel bir el kitabı. Vegan olurken aklınızdaki tüm soruları yanıtlayacak, hayatınıza rehber olacak nitelikte bir kitap! Yazar: Dr. Neal Barnard Çeviren: Erk Özkaya Yayınevi: Epsilon Yayınevi
  168,00 ₺ 139,00 ₺
  Vegan Beslenme - Dr Murat Kınıkoğlu resmi

  Vegan Beslenme - Dr Murat Kınıkoğlu

  Etik ve sağlıklı beslenmek için şimdi tam zamanı! “Vegan Beslenme” diğer canlıların yaşama arzularına saygılı olmak adına, kendini değiştirme yoluna girmenin ilk adımıdır.
  300,00 ₺ 259,90 ₺
  Vegan Sağlık - Dr Murat Kınıkoğlu resmi

  Vegan Sağlık - Dr Murat Kınıkoğlu

  Proteinden zengin bitkisel kaynaklar var mı? Zetinyağı yaralı mı? Omega-3 yağ asitleri hakkında detaylı açıklamalar. Besinlerle ALA yani bitkisel Omega-3 alımını nasıl arttırabiliriz? Vegan Hamilelik- Vegan Bebek- Vegan Çocuk gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz!
  300,00 ₺ 259,90 ₺
  50 Maddede Veganlık - Emel Ernalbant & Hazal Yılmaz resmi

  50 Maddede Veganlık - Emel Ernalbant & Hazal Yılmaz

  Tavuğun balığın veganı nasıl oluyor? Sıfır atıkla yaşamak mümkün mü? Çiğ beslenen vegan mıdır? Tüm bu soruların yanıtları 50 Maddede Veganlık'ta!
  190,00 ₺ 159,90 ₺
  Veganizm İletişim Yayınları

  Veganizm İletişim Yayınları

  Neden hisleri olan canlıları köleleştirmeye, onlara uygulanan kötü muameleye, onları öldürme eylemine ve buna ortak olmaya ses çıkarmayalım ki?
  117,00 ₺ 95,00 ₺
  Hayvanların Gizemli Dünyası

  Hayvanların Gizemli Dünyası

  Dostlarımızın da duygularının olduğunu, hislerinin şaşırtıcı derecesini, okudukça çözeceğiniz gizemleri.. Sınır Ötesi Yayınları araştırma ekibince yazılmıştır.
  235,00 ₺ 199,00 ₺
  Hayvanların Sessiz Dünyası

  Hayvanların Sessiz Dünyası

  Karmaşık hayvan davranışlarının güvenilir gözlemler sonucu görkemli bir biçimde betimlendiği etkileyici bir inceleme..
  45,00 ₺
  Ölmek ya da Ölmemek

  Ölmek ya da Ölmemek

  Dr. Michael Greger'ın Gene Stone ile birlikte kaleme aldığı Ölmek ya da Ölmemek kitabı, okurlara hastalanmadan yaşamanın ipuçlarını vermeyi hedefliyor ve bu kitapta, uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek için gerekli olan faydalı yiyeceklerin rolünü tüm berraklığıyla gözler önüne seriyorlar!
  445,00 ₺ 330,00 ₺
  Bir Vegan ile Evlendim - Fausto Brizzi resmi

  Bir Vegan ile Evlendim - Fausto Brizzi

  Fausto'nun hayatında meydana gelen mucizevî değişime haydi siz de kahkalarla tanıklık edin!
  100,00 ₺ 88,00 ₺
  Yeşil ve Temiz - Vegan Beslenmenin Sırları Tony Haugen resmi

  Yeşil ve Temiz - Vegan Beslenmenin Sırları Tony Haugen

  Hayvansal ürünlerin olmaması, bazı vitamin ve minerallerin yetersiz alınmasına neden olabilir. Özellikle B12 vitamini, demir, kalsiyum gibi besin ögelerine dikkat etmek, vegan diyetinde önemli bir husustur. Bu beslenme tarzı, birçok insan tarafından etik sebeplerle tercih edilmektedir. Hayvan hakları, çevre koruma gibi konular, veganlığın arkasındaki motivasyonlardan bazılarıdır. Bu yüzden, vegan beslenme sadece bir diyet değil, aynı zamanda bir yaşam felsefesidir. Sağlıkla ilgili yönleri de bulunan vegan beslenme, bazı araştırmalara göre kalp hastalıkları, obezite, diyabet gibi kronik hastalıkların riskini azaltabilir. Bununla birlikte, her bireyin sağlık durumu farklı olduğundan, vegan diyeti uygulamadan önce bir sağlık profesyoneli ile görüşmek en iyisidir.
  110,00 ₺ 99,90 ₺
  Dolce Vegan-Kolay Geleneksel ve Sağlıklı Vegan Tatlılar - Virginia Elena Patrone resmi

  Dolce Vegan-Kolay Geleneksel ve Sağlıklı Vegan Tatlılar - Virginia Elena Patrone

  Adil bir mutfak için “tatlı” bir başlangıç!
  300,00 ₺ 259,90 ₺
  Etin Cinsel Politikası: Feminist-Vejeteryan Eleştirel Kuram - Carol J. Adams resmi

  Etin Cinsel Politikası: Feminist-Vejeteryan Eleştirel Kuram - Carol J. Adams

  Bu kitapta ışık tutulan erkek şiddeti, kadın düşmanlığı, et yeme kültürü ve militarizm arasındaki bağlantılar, bugün de Carol J. Adams'ın yirmi yıl önce teşhis ettiği zamanki geçerliliğini koruyor.
  300,00 ₺ 250,00 ₺
  Hayvan Yemek - Jonathan Safran Foer resmi

  Hayvan Yemek - Jonathan Safran Foer

  "Bu kitap hayatınızı değiştirecek."
  280,00 ₺ 240,00 ₺
  Hayvanların Ne Kadar Zeki Olduğunu Anlayacak Kadar Zeki Miyiz? - Frans De Waal resmi

  Hayvanların Ne Kadar Zeki Olduğunu Anlayacak Kadar Zeki Miyiz? - Frans De Waal

  İnsanların en tepede olduğu bir bilişsel hiyerarşiyi reddeden de Waal, onun yerine insan dahil her hayvanın kendine özgü zekâ, yeti ve yetenekleriyle değerlendirilip takdir edildiği daha objektif bir model öneriyor.
  238,00 ₺ 199,00 ₺
  İnsan Neden Vegan Olur? - Anna Charlton & Gary L. Francione resmi

  İnsan Neden Vegan Olur? - Anna Charlton & Gary L. Francione

  Uzun yıllardır vegan yaşayan hukuk profesörleri Gary L. Francione ile Anna Charlton, hayvanlara davranış biçimimiz ile hayvanlara dair duygu ve düşüncelerimizin nasıl ve neden çeliştiğini bu sarsıcı kitapla gözler önüne seriyor.
  110,00 ₺ 99,90 ₺
  Ne Adam Ne Hayvan - Feminizm ve Hayvanların Savunulması - Carol J. Adams resmi

  Ne Adam Ne Hayvan - Feminizm ve Hayvanların Savunulması - Carol J. Adams

  Feminist-vejetaryen eleştirel teorinin en önemli eserlerinden biri kabul edilen Etin Cinsel Politikası’nın yazarı Carol J. Adams bu kitabında hayvan haklarını ve çevreciliği savunmakla feminizmin nasıl ve neden iç içe geçmesi gerektiğini çarpıcı bir biçimde ortaya koyuyor.
  312,00 ₺ 280,00 ₺
  Neden Vegan? Etik Beslenme - Peter Singer resmi

  Neden Vegan? Etik Beslenme - Peter Singer

  Eğer bu kitap önemli bir etkide bulunabilirse, insanın içinde taşıdığını düşündüğü insafsızlık ve bencillikten daha fazla bir potansiyele sahip olduğuna inanan herkesin inancını aklayacaktır.
  100,00 ₺ 85,00 ₺
  Why Vegan?

  Why Vegan? Peter Singer

  One of the great moral philosophers of the modern age, Peter Singer asks unflinching questions about how we should live our lives. The ideas collected in these writings, arguing that human tyranny over animals is a wrong comparable to racism and sexism, triggered the animal rights movement and gave impetus to the rise in vegan eating. One of twenty new books in the bestselling Penguin Great Ideas series. This new selection showcases a diverse list of thinkers who have helped shape our world today, from anarchists to stoics, feminists to prophets, satirists to Zen Buddhists.
  225,00 ₺ 209,90 ₺
  Peynir Tuzağı - Dr. Neal D. Barnard resmi

  Peynir Tuzağı - Dr. Neal D. Barnard

  Peynirden neden uzaklaşmanız gerektiğini merak ediyor musunuz? En çarpıcı detaylarıyla Dr. Neal D. Barnard dile getiriyor!
  143,00 ₺ 120,00 ₺
  Özlem - Elida Zerri resmi

  Özlem - Elida Zerri

  Stare ile tanışmaya hazır mısın? Onun özlemlerine ve hayallerine tanıklık etmeye? Stare'nin hikâyesi her ne kadar hüzne bulanmış olsa da, hep umutla dolu!
  140,00 ₺ 119,90 ₺
  Reşo İle Bozo - Elida Zerri  resmi

  Reşo İle Bozo - Elida Zerri

  "Biriyle dost olabilmeniz için onunla aynı türe ait olmanıza gerek yoktur. Bozo ve Reşo'nun dünyasına girince dostluğun ve de koşulsuz sevginin anlamını öğreneceksiniz. Sevgi, ışık ve farkındalıkla..."
  120,00 ₺ 109,90 ₺
  Should We All Be Vegan?: A primer for the 21st century (The Big Idea) resmi

  Should We All Be Vegan?: A primer for the 21st century (The Big Idea)

  Molly Watson explores the history, rationale and impact of veganism on an individual, social and global level, and assesses the effects of a mass change in diet on our environment, the economy and our health.
  570,00 ₺ 499,00 ₺
  There's a Vegan in the House: Fresh, Flexible Food to Keep Everyone Happy resmi

  There's a Vegan in the House: Fresh, Flexible Food to Keep Everyone Happy

  This is everyday food for everyone, with nutritionally balanced vegan meals and flexible options - There's a Vegan in the House is the essential cookbook for any household venturing into veganism.
  616,00 ₺ 549,00 ₺
  Turkish Vegan Mutfak - Derya Manav resmi

  Turkish Vegan Mutfak - Derya Manav

  Favorim; Turkish Vegan Mutfak
  180,00 ₺ 159,90 ₺
  Vegan Bir Dünya - Tobias Leenaert resmi

  Vegan Bir Dünya - Tobias Leenaert

  Hiç şüphe yok ki Türkçede ilk defa yayınlanan Vegan Bir Dünya, pek çok tartışma açacak ya da pek çok tartışmaya yepyeni boyutlar kazandıracak.
  185,00 ₺ 160,00 ₺
  Vegan Devrimi ve Hayvan Özgürlüğü - Zülal Kalkandelen resmi

  Vegan Devrimi ve Hayvan Özgürlüğü - Zülal Kalkandelen

  Biz hayvan özgürlükçüleri, yaşam hakkının savunucusuyuz. İnsanın ve insan dışı hayvanın, bu dünyaya gelmekle kazandığı yaşam hakkı, dokunulmaz olmalı; herhangi bir gerekçeyle yok edilmesi normalleştirilmemeli. Bununla sınırlı da kalmamalı; insanın ve insan dışı hayvanların yaşamlarını şiddete ve sömürüye maruz kalmadan sürdürme hakkı tanınmalı. 21.yüzyılda insanlığın önündeki en büyük devrim bu.
  300,00 ₺ 239,90 ₺
  Vegan Olmak İçin Bahaneler - Yeşil Politika Kitaplığı - Sherry F. Colb resmi

  Vegan Olmak İçin Bahaneler - Yeşil Politika Kitaplığı - Sherry F. Colb

  Peki ya bitkiler? Peki ya insan sağlığı? Sadece vejetaryen olsam yetmez mi? Tanrı'nın gözünde diğer hayvanlardan daha değerli değil miyiz? Peki ya şefkatle yetiştirimiş hayvanlardan elde edilen ürünler? Hepimiz vegan olursak çiftlik hayvanları yok olmaz mı? Tüm bu soruların cevaplarını merak ediyor musunuz? Haydi Vegan olmak için bahaneleri öğrenmenin tam zamanı!
  226,00 ₺ 199,00 ₺
  Vegan Yaşam for Dummies - Alexandra Jamieson resmi

  Vegan Yaşam for Dummies - Alexandra Jamieson

  Vegan yaşamın eğlenceli ve kolay yolu!
  266,00 ₺ 210,00 ₺
  Vegan Yemek Tarifleri for Dummies: Her Şey Daha Kolay resmi

  Vegan Yemek Tarifleri for Dummies: Her Şey Daha Kolay

  Lezzetli, sağlıklı vegan yemekler hazırlamanız için güvenilir bir kaynak!
  280,00 ₺ 240,00 ₺
  Vegan Diyeti - Gamze Kaçar Bozkurt resmi

  Vegan Diyeti - Gamze Kaçar Bozkurt

  Vegan beslenmenin sağlık üzerine etkilerini anlamak ve uygulamak için gelin, kitabımıza bir göz atın!
  120,00 ₺ 109,00 ₺
  Vegan Bodybuilding & Fitness: The Complete Guide to Building Your Body on a Plant-Based Diet - Robert Cheeke resmi

  Vegan Bodybuilding & Fitness: The Complete Guide to Building Your Body on a Plant-Based Diet - Robert Cheeke

  Robert Cheeke has been at the forefront in ushering in a different way to fuel and nourish bodybuilders in an industry riddled with animal-derived body-enhancing supplements. One of the most prominent figures in vegan bodybuilding, his advice on diet, training, and other facets of the lifestyle make this book a fantastic resource.
  774,00 ₺ 699,00 ₺
  Vegan ve Anarşi - Elisee Reclus resmi

  Vegan ve Anarşi - Elisee Reclus

  Anarşi Üzerine ve Vegan Üzerine.
  90,00 ₺ 69,90 ₺
  Dört Efsane Çevreci

  Dört Efsane Çevreci

  Yürüyen Köşk’ün Bahçıvanı: -Paşam, izninizle Köşk’e hasar veren büyük dalı kesmek istiyorum? Atatürk’ün tarihe geçen cevabı: -Hayır. Dal kalacak, Köşk gidecek!
  150,00 ₺ 100,00 ₺
  Hayvanların Duygusal Dünyası

  Hayvanların Duygusal Dünyası

  Sahip olduğumuz duygular bize atalarımızdan armağandır. Hayvanlar da benzer duygulara sahiptir. Peki tüm hayvanlar aynı şeyleri mi hissederler? Araştırmalar gösteriyor ki fareler sadece empatik kemirgenler değil, aynı zamanda eğlenceyi seven canlılardır. Bir fil kalın derisinin altında hassas bir kalp taşır. Zevk düşkünü iguanalar, mizah duygusu olan atlar, âşık balinalar, travma sonrası stres bozukluğu yaşayan filler, yas tutan susamurları, acı çekmekte olan eşekler, kızgın babunlar, duygusal balıklara dair hikâyeler okumaya hazır mısınız?
  240,00 ₺ 190,00 ₺