Arama
Ürün Kategorileri
  Menu Kapat
  Tümünü Gör

  Veganuary - Vegan Ocak

  Veganuary - Vegan Ocak

  1900’lü yıllardan itibaren hayatımıza giren ve son yıllarda ivmelenen veganlık, hayvansal ve hayvan kaynaklı ürünlerin tüketimini tamamen reddeden bir beslenme alışkanlığıdır. Yalnızca bununla kalmayıp bir yaşam biçimi olarak değerlendirildiğinde veganlık, hayvanlar üzerinde test yapan veya kasıtlı olarak hayvanlara zarar veren süreçler sonucu ortaya çıkan ürünlerin kullanımını da reddeder.  Bu yüzden durağan bir ilke olmaktan çok, hayvanlara zulmedilmeyen bir dünyanın mümkün olduğu düşüncesiyle geleceğe bir vizyon taşır. 21. Yüzyılda bu yaşam tarzını benimsemek başlangıçta zor gözükse de, yenilenen ürün içerikleri ve deney alanlarında yapılan teknolojik gelişmeler sayesinde günlük hayatımıza pek çok değişikliğe kolaylıkla adapte edebilmekteyiz. 

  Veganizme destek olmak adına bugünlerde harekete geçmek isterseniz, Veganuary bunun için en uygun zamanlardan biri olabilir. Ocak ayını vegan olarak geçirmeye teşvik eden Veganuary (Vegan ve January kelimelerinin birleşimi ile oluşturulmuş.); katılımcılara sağlıklı, keyifli ve sürdürülebilir bir diyet planı sunarken süreç boyunca daima yanınızda oluyor.

  Veganuary kampanyasına katılmadan önce, hoşunuza gideceğinizi düşündüğümüz birkaç önerimiz var: 

  Planlayın!

  Bu sene çok daha planlı olacağınıza dair kendinize söz vermiş miydiniz? Belki de Veganuary bu hedefiniz için mükemmel bir başlangıç! Haftalık öğünlerinizi önceden planlayarak, ihtiyacınız olacak lezzetli bitkisel ürünleri şimdiden satın alın. Veganuary.com üzerinden 30 günlük bir yemek planına bile ulaşabilirsiniz!

  Sezgisel Beslenme.

  Tüm beslenme alışkanlıklarınızı yeniden keşfetmenize gerek yok. Sabah kahvaltısında sucuktan vazgeçemiyorsanız vegan sucuklarla tanışın! Eat Vappy’nin dokusu ve tadıyla kahvaltıların yıldızı olacak vegan sucuğunu, sabah kahve zevkinizi yeni bir boyuta taşıyacak Alpro Barista serisini ve sürülebilir kıvamdaki Trakya Çiftliği bitkisel peynirleri veganpazaryeri.com’dan sipariş edebilirsiniz.

  Favori yemeklerinizi veganlaştırın.

  İmza yemeklerinizi birkaç ürünle değiştirerek vegan hale getirmek oldukça kolay. Türkiye’de en çok tercih edilen tatlılardan bir tanesi olan sütlacın, fındık sütlü versiyonunun size ilham olmasını istedik ve hep birlikte deneyimledik: Vegan Sütlaç Tarifi

  Minimalizm.

  Minimalizm ve veganizm, eylemlerimizin yalnızca kendi yaşamlarımız üzerinde değil, başkalarının yaşamları üzerinde de bir etkisi olduğunu düşünmeye teşvik eder; bizi daha iyiye yönelik kararlar almaya teşvik etmek, tüketimi en aza indirmek; fazlalığı, sömürüyü, israfı ve kirliliği mümkün olan en basit şekilde azaltmak, yaşam alanlarını sadeleştirmek veganlığın ve minimalizmin buluştuğu ortak noktalar. Siz de Veganuary hareketine katılarak daha minimal bir düzende yaşayabilir, zihninizi rahatlatabilirsiniz.


  Yalnızca hayvanları değil, hayvansal ürünlerin işlenmesi için tüketilen su, enerji gibi diğer çevresel etkenler de göz önünde bulundurulduğunda, gerek karbon ayak izini düşürmek gerekse daha sürdürülebilir bir hayata katkı sağlamak adına bir adım atmak için Veganuary sizi bekliyor.

  Henüz imzalamadıysanız, bizce artık hazırsınız: veganuary.com

  Yorumlar
  Yorumunuzu Bizimle Paylaşın Kapat