Arama
Ürün Kategorileri
  Menu Kapat

  Vegrano Agar Agar (E406) 100 g

  Üretici firma: Vegrano
  Deniz yosunlarının ekstrakte edilmesiyle elde edilen Agar Agar (E 406), bir tür bitkisel jelatindir. Jel Kuvveti: 1000 gr/cm² Gıda sektöründe jelatinin, bitkisel alternatifi olarak kullanılır. Vegan ürün yapımında çok tercih edilen bir üründür. Jelatinin kullanıldığı her üründe kullanılabilir. İtalyan menşeili olup, yüksek jelleşme dereceli, gıda kalitesinde bir üründür.
  Satıcı: Vegan Pazaryeri
  Kullanılabilirlik: Stokta var
  110,00 ₺
  kargo hariç
  i h

  Deniz yosunlarının ekstrakte edilmesiyle elde edilen Agar Agar (E 406), bir tür bitkisel jelatindir.
   
  Jel Kuvveti: 1000 gr/cm²
   
  Gıda sektöründe jelatinin, bitkisel alternatifi olarak kullanılır.

  Vegan ürün yapımında çok tercih edilen bir üründür.

  Jelatinin kullanıldığı her üründe kullanılabilir. 

   İtalyan menşeili olup, yüksek jelleşme dereceli, gıda kalitesinde bir üründür. 

  AGAR AGAR Nerede Kullanılır?

  Agar Agar stabilizör olarak; peynirlerde, dondurmalarda, mayalanmış süt ürünlerinde, yoğurt, çikolatalı sütlerde, süsleme jelleri, pasta kaplama şekerleri, lokumlar, karameller ve kurabiyelerde sıkça kullanılır.

  Şeffaflığı arttırmak ve yumuşak şekerlerin renk ve tat revizyonunun sağlanması, unlu mamüllerde ürünlerin raf ömrünü arttırmak için sıkça tercih edilir.

  Aynı zamanda jöleli yiyeceklerde ve dondurmalarda kıvam arttırıcı olarak yaygın şekilde görev alır.


   AGAR AGAR (E406) gıda da kullanım alanları:

  Agar Agar Gıda sektöründe jelatini tamamen bitkisel alternatifi olarak kullanılır.

  Jelatinin kullanıldığı her üründe kullanılabilir. 

  Agar Agar Stabilizatör olarak; Krem peynirlerinde, dondurmalarda, mayalanmış süt ürünlerinde, yoğurt ve çikolatalı sütlerde kullanılır.

  Süsleme jelleri, pasta kaplama şekerleri, lokumlar, karameller, marşmalovlar, jelibonlar, kurabiyelerde stabilizatör olarak görev alır.

  Şeffaflığı arttırmak için, yumuşak şekerlerde, rengini ve tadını düzeltip, raf ömrünü de uzatmak için, unlu mamüllerinde ekmek ve keklerde kullanılır.

  Agar Agar dondurma ve jöleli yiyeceklerde kıvam artırıcı olarak kullanılır.

  Agar Agar besiyeri olarak kullanılır.

  0.0 0
  Kendi görüşünü yaz Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  *
  *
  *
  Bu Ürünü Alanlar Bunları da Satın Aldı!
  Veggy - Tütsü Aromalı Tofu

  Veggy - Tütsü Aromalı Tofu 300gr

  Yerli soya tohumlarından üretilen soya fasulyesinin sütünün kesilmesiyle elde edilir. Kızartılarak yada çiğ olarak tüketilebildiği gibi salata, makarna, menemen gibi farklı tariflerde de kullanılabilir. Soğuk ya da sıcak olarak tüketilebilir, rendelenebilir ya da ince dilimler halinde sunulabilir
  75,50 ₺ 69,90 ₺
  Vegrano Toz Besin Mayası - Nutritioal Yeast 100gr

  Vegrano Toz Besin Mayası - Nutritioal Yeast 100gr

  Eski çağlardan beri ekmek ve gıda yapımında kullanılan en önemli inaktif mayalardandır. Aktif maya değildir. Nutritional Yeast, ülkemizde besin mayası olarakta bilinmektedir. İçeriğinde çok sayıda vitamin ve mineral bulunur. Doğal bir protein kaynağıdır. Lif yönünden zengindir. Kullanım alanları sadece ekmek değildir. Gıdaları besin yönünden zenginleştirmek için de kullanılır. B12 başta olmak üzere B vitaminleri yönünden zengindir. Besin Mayası (Nutritional Yeast), beslenmek için, biotin, fosfat, vitaminlere ve minarellere ihtiyaç duyar. Kontrollü olarak alkol ile değil oksijenli solunum ile çoğaltılır. Şekeri pekmezden alır.
  36,90 ₺
  Vegrano Tapyoka Nişastası (Gıda Tipi) 100 g

  Vegrano Tapyoka Nişastası (Gıda Tipi) 100 g

  Tapyoka nişastası ekstraksyon yöntemi ile "Manihot Esculenta” (Manyok) bitkisinin köklerinden elde edilir ve %100 karbonhidrattır. Tatsız,renksiz ve kokusuz bir nişastadır. Tadı nötr olduğundan içine girdiği gıdaların tadını değiştirmez. Glutensiz, yağsız ve proteinsiz bir maddedir. Protein alımını düşürmek isteyenler için iyi bir seçenektir. Vitamin ve mineral bakımından zengindir. Tapyoka nişastası genel olarak gıdayı koyulaştırma, tutucu ve kıvam arttıcı olarak kullanılır. Güçlü jelleşme gücüne sahiptir. Tayland ve Hint mutfağı başta olmak üzere, Asya mutfağında yaygın olarak kullanılır.
  13,90 ₺
  Cheezmir Smoked Vegan 250gr Dilimli

  Cheezmir Smoked Peynir imsi Vegan 250gr Dilimli (Bitkisel Gıda)

  Şef, mükemmel füme vegan peyniri yapmanın yolunu biliyor, Yoğun ama pürüzsüz, iyi ayarlanmış füme aromalı. % 100 vegan,% 100 lezzetli, tek başına tadını çıkaracaksınız.
  39,90 ₺
  Ürün etiketleri